Ultimate Nutrition Prostar Whey Protein Tozu


Protein, doğada bulunan 300'den fazla amino asitten 20 tanesinin birbirine peptit bağlarıyla bağlanarak oluşturduğu dev yapılı moleküllerdir. Kasların ve bağlantı dokularının beslenmesi, yaşaması ve tamiri, vücudun su dengesinin düzenlenmesi, ana hormon ve enzimlerin üretilmesi ve bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını sağlar.
Whey proteinlerin (peynir altı suyu proteinleri ) popülaritesi sporcular ve vücutçular ile başladı. Ancak artık günümüzde Whey protein herkesin ilgi ve kullanım alanına girmiştir. Whey protein kas yapısı ve gücünü arttırmanın vazgeçilmez tek yoludur. Aynı zamanda protein’ in üzellikle yağ kaybı olmak üzere, diyet programlarında ünemli bir yeri vardır. Düzgün beyin fonksiyonları uygun protein miktarının alınması ile ilişkilidir. Protein vücudumuzdaki glutathione seviyesini yükselterek bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
Vücut hücrelerinin temel yapı taşı olan protein vücut tarafından dokuların tamiri, büyüme ve kas yapımı için kullanılır. Prostar Whey protein tozları üstün kaliteli Whey (peynir altı suyu) proteini kaynaklı olup çok yüksek biyolojik değere sahiptir. Ayrıca çok düşük laktoz (süt şekeri) oranı vardır. Gerekli temel aminoasitleri yüksek oranlarda içerir. Branched Chain Amino Acids (BCAA) ve Glutamine ile güçlendirilerek hızlı emilimi sağlanmıştır. Sporcuların atletik performansını geliştirebilmesi için gerekli olan kas yapısını sağlar ve yoğun fiziksel aktiviteler sonrası vücudun kendini toparlamasına destek olur. Kilo verme amaçlı diyetler sırasında veya yoğun çalışma temposu olan kişilerin çeşitli nedenlerden dolayı düzgün beslenemediği dünemlerde de yağ ve kilolardan arındırılmış beslenme desteği yine Prostar Whey protein tozlarıdır.
Her sporcu protein takviyesinin ne kadar ünemli olduğunu bilir. Ağırlık çalışan sporcular normal insanlardan daha fazla proteine ihtiyaç duyarlar. Protein almadan kas yapımı gerçekleşemez. Araştırmalar, yoğun antrenmanların etkisinin yüksek protein ihtiyacını daha da artırdığını güstermiştir. Yoğun antrenman yapan vücut geliştiricinin, kilo başına 1,5-2 gram proteine ihtiyacı vardır.

Kullanım Şekli
Sporcular 1 ülçek (28,4 g) Prostar Whey’i 150ml (1 bardak) sıvı ile karıştırarak egzersiz üncesi ve yine aynı oranda bir karışımı egzersiz sonrası almalıdırlar. Diyet programları sırasındaki kullanımında, aynı ülçek karışım üğlen veya akşam yemeği yerine alınır.

Hiç yorum yok: